לפעמים פשוט אפשר לתקן: על תהליך הבראת חברות

לפעמים פשוט אפשר לתקן: על תהליך הבראת חברות

למרות שמשאלות נהוג להביע בלב, אנחנו יכולים לתאר לעצמנו מהי משאלתכם כבעלי עסקים: שהעסק שלכם יצמח, ישגשג וימשיך להשפיע לטובה על חיי הלקוחות הצורכים את מוצריו. ומשאלתנו? שמשאלתכם תתגשם. באותה הנשימה, גם כשמביעים את המשאלה בכוונה מלאה, העסק עלול להיקלע לקשיים הנובעים מסיבות שונות – חיצוניות ופנימיות. 

 

לצד קשיים שניתן לצלוח בקלות יחסית ואף לצמוח מהם, ישנם קשיים משמעותיים שהדרך היחידה להתגבר עליהם היא תהליך הבראת חברות. ברגישות, מקצועיות ואחראיות, אנחנו ב-ENOVA מתעלים את הידע והניסיון שלנו לטובת שיקום חברות.  

 

הבראת חברות: מה זה אומר ואילו חברות זקוקות לה?

על פי ההגדרה המילונית היבשה, פירוש המילה "הבראה" הוא תיקון המצב. מכאן, שניתן להבין מהי תכלית ההבראה ולמי היא מיועדת: לעסקים שנקלעו לקשיים כאשר תכליתה לשקם ולצמצם ככל הניתן את הנזקים. חשוב לציין כי הקושי עליו אנחנו מדברים אינו "אתגר בריא" שטמונים בו למידה והתחשלות, אלא קושי ממשי לקיים את החברה ולעמוד בהתחייבויות כספיות. תוכנית הבראה היא מעין "טיפול שורש" מעמיק, המחייב את החברה בהיערכות מחודשת והסתגלות למציאות עסקית-כלכלית חדשה, כאשר מטרת העל היא "לרפא" את החברה ולשקמה. בין היתר, תוכנית הבראה תכלול התייחסות לדברים הבאים:

  • אסטרטגיית ניהול, ארגון ועבודה שגיבושה מתחשב ב"מצב החדש" 
  • הקטנת הוצאות 
  • ייעול תהליכי עבודה

 

"במה שונה הבראת חברה מתהליך של ליווי עסקי?"

אפשר לומר בזהירות כי אין עסק (ולא משנה עד כמה הוא מצליח ומשגשג), שלא זקוק לליווי עסקי. הסיבה היא שכל עסק ובכל נקודת זמן ישמח להתייעל, להשיג יתרון ובידול תחרותיים וליהנות ממחזורים גדולים יותר. מנגד, לא כל העסקים זקוקים לסיוע מסוג הבראת חברה. בשונה מעסקים ששאיפתם להתייעל ולמצות את הפוטנציאל העסקי-כלכלי שלהם, עסקים הפונים לנתיב של הבראת חברות נמצאים מרחק פסיעה מסגירת החברה. אפשר לומר כי תהליך הבראת חברות הינו המוצא האחרון, כאשר ידוע לכל המעורבים בדבר כי במידה שההבראה לא תצליח, לא תהיה ברירה אלא לפרק את החברה.

 

"ישנה דרך להימנע ממצב בו העסק שלי יזדקק להבראה?"

לא ניתן לקבוע זאת חד משמעית, שכן הצלחה ויציבות עסקית מושפעות מהמון דברים שלא תמיד יש בהם שליטה – מטכנולוגיה חדשה שנכנסת לשוק (והופכת מוצר דגל לא רלוונטי) ועד חדירת מתחרים חדשים וחזקים לזירה. עם זאת, עסקים המסתייעים בשירות ליווי עסקי, יכולים פעמים רבות להתמודד עם שינויים ואתגרים טוב יותר, שכן התכנון והפתרונות המוצעים במהלכו אינם מתמקדים רק בהווה, אלא גם בראייה אל עבר העתיד. 

 

כבר עשרים שנים שאנחנו מייעצים לעסקים ומלווים אותם יד ביד – בשותפות, רגישות והתמסרות מלאה לדרך. לפרטים נוספים אודות שיטת ENOVATION ובכל שאלה נוספת בנושא הבראת חברות, אתם מוזמנים להשאיר לנו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם. המאמרים שהכי אהבתם באתר שלנו

לאילו עסקים מתאים ייעוץ עסקי?

לאילו עסקים מתאים ייעוץ עסקי?

המכירות שלכם "בסדר", אתם חיים בשלום עם השירות שאתם מספקים ללקוחותיכם וההתקדמות לה אתם מייחלים פשוט לא מגיעה? יתכן שליווי עסקי יכול להתאים לכם. ב-ENOVA

ליווי עסקי לעסקים – מתי הוא MUST?

ליווי עסקי לעסקים – מתי הוא MUST?

ביום-יום שלכם אתם בעיקר עסוקים במה שדחוף, בשביעות רצון של הלקוחות, במענה לעובדים. לרוב, מעט זמן מושקע בניהול הפירמה קדימה, לצמיחה. וגם כאשר אתם כן

הצטרפו למאות לקוחות שבחרו ב- ENOVA
והגדילו את הכנסות העסק שלהם! לפגישת ייעוץ ומיקוד עסקי:

×