איך עובד תהליך של ייעוץ עסקי

איך עובד תהליך של ייעוץ עסקי?

אז מה אתם בוודאות יודעים? שגם אתם תוכלו לצאת נשכרים מתהליך ייעוץ עסקי. ומה ככל הנראה תרצו לדעת קצת טוב יותר? איך הוא עובד ועל פי אילו עקרונות הוא נשען. מבלי להאריך מילים, הנה כל מה שחשוב שתדעו על השירות בשלב התעניינותכם. 

 

מדוע חשוב לדעת איך עובד ייעוץ עסקי?

להגיע אל פגישת ההיכרות מבלי לדעת איך עובד תהליך של ייעוץ-ליווי עסקי, זו אופציה. אפשרות נוספת היא לעשות "שיעורי בית" ולהעמיק את ההיכרות עם התהליך ומאפייניו. לרוב, בעלי עסקים יודעים פחות או יותר על מה מדובר, שכן הפנייה ליועץ העסקי מגיעה רק לאחר שהם "רחרחו" וחקרו מעט על הנושא. במידה שטרם בדקתם איך עובד התהליך, אנו ממליצים לכם בחום לעשות זאת מ-3 סיבות עיקריות:

  • הפרכת מיתוסים – סביב הנושא הזה של ייעוץ עסקי ישנם המון מיתוסים: החל מאופיים של היועצים, אופן ההתנהלות, תכלית הייעוץ והמבנה שלו. היכרות שלכם את התהליך תפריך את כל המיתוסים (ויש לא מעט כאלו), שיתכן שעד כה מנעו מכם לעשות את הצעד הראשון אל עבר התייעלות עסקית.
  • יצירת ודאות – כבעלי עסקים אין עוד דבר שאתם רוצים וצריכים יותר מוודאות (קל וחומר שלאחר תקופת הקורונה). העמקה והיכרות של הדבר הגדול הזה שנקרא ייעוץ לעסקים, עשויות להפחית משמעותית תחושות כמו מתחים, חששות וחוסר ודאות. נעים יותר כשיודעים לקראת מה הולכים, מה נדרש מכם ואיך התהליך צפוי לעבוד.
  • היערכות לקראת התהליך – התהליך אמנם מובל ומנוהל על ידי יועץ מקצועי, אך מדובר על תהליך דו צדדי שמעורבותכם בו הכרחית. ולאן אנחנו חותרים? ייעוץ-ליווי עסקי דורש מכם לשתף פעולה, לגלות יוזמה וליישם את המלצות היועץ. בכדי שתדעו מה מצופה מכם ועם מה עליכם להגיע אל הפגישה הראשונה, עליכם להבין איך עובד התהליך. 

אז איך עובד התהליך ולמה תוכלו לצפות?

לא באמת חשבתם שלא נחלוק אתכם מידע איך עובד התהליך, נכון? ראשית, חשוב להדגיש כי ייעוץ עסקי הינו תהליך מותאם אישית. ככזה, הייעוץ והליווי שיקבל בעל עסק אחד, יהיה בהכרח שונה מזה שיקבל בעל עסק אחר (גם במקרה בו הם חולקים מטרות זהות). אנו מציינים זאת, שכן לא ניתן "להעתיק" המלצות שקיבל עסק אחר וליישמן על העסק שלכם. אז על פי אילו עקרונות נשען תהליך הייעוץ שלנו ב-Enova?

  • פיתחנו את שיטת Enovation, עליה אנו מבססים את תהליכי הייעוץ-ליווי שלנו 
  • אנו מאמינים כי גם עסקים קטנים ובינוניים, יכולים (וצריכים!) להתנהל כמו אלו הגדולים – מגיבוש תהליכי עבודה ועד הכשרות לצוות הניהולי
  • תקשורת פתוחה ב"גובה העיניים", שתכליתה להבטיח מינימום חסמים ומקסימום שיתוף
  • במהלך הפגישה הראשונה ולאורך הייעוץ, נגדיר את הדברים בהם אתם חזקים ואת אלו בהם תרצו להתחזק. כך, נוכל לדעת היכן להשקיע את המאמץ והמשאבים 
  • אנו לא רק מייעצים מה לעשות, אלא מלווים אתכם ביישום המלצות התוכנית שגיבשנו בעבורכם

ב-Enova אנו מייעצים ללקוחותינו ומלווים אותם כל הדרך אל כבישת מטרותיהם. לתיאום פגישת היכרות ללא התחייבות בנושא ייעוץ עסקי, פנו אלינו כעת – 03-9776040

המאמרים שהכי אהבתם באתר שלנו

להיות או לא להיות בעל עסק?

להיות או לא להיות בעל עסק?

לפני שבוע נכנס אלינו בעל עסק עם קונפליקט.  האם להמשיך להיות או לא להיות בעלים של עסק?     כמו בעל העסק הזה, בטח גם

×