ייעוץ אסטרטגי לעסקים

מטרות שאפתניות מספיקות? על ייעוץ אסטרטגי לעסקים

הצבת מטרות ויעדים היא ה"דלק" לעשייה העסקית שלכם! עם זאת, האם זכורה לכם פעם שבה מטרותיכם הושגו מבלי ששידכתם להן תוכנית פעולה אסטרטגית? בזמן שאתם מעכלים את השאלה וחושבים על התשובה, דעו כי ב-ENOVA אנו מציעים ייעוץ אסטרטגי לעסקים, שיוכל להפוך את המטרות ש"על הנייר" (או באוויר) למציאות העסקית שלכם. 

אז מה זה בכלל ייעוץ אסטרטגי לעסקים?

על מנת להבין מה אופיו של הייעוץ שאנו מציעים, יש להבין תחילה מהי בכלל אסטרטגיה. עם זאת, רגע לפני שנציג את אלו בפניכם, הקדמה הקטנה: כבעלי עסקים, אנחנו משוכנעים שעל בסיס יומי אתם מגדירים מטרות (או יותר נכון, "זורקים" מטרות): "אני רוצה לשים דגש על יעילות העובדים", "הנוכחות שלנו בדיגיטל חייבת להיות דומיננטית יותר", "המספרים שלנו יכולים וצריכים להיראות טוב יותר" וכן הלאה. אתם יודעים בטח טוב יותר מאיתנו, כי מטרה "יבשה" לרוב לא מובילה לתוצאות הרצויות. ומה כן? תוכנית פעולה מפורטת.
אסטרטגיה מגלמת בתוכה את השידוך שבין מטרה לאופן בו יש לבצע אותה. ייעוץ אסטרטגי לעסקים אם כן, מתבסס על ההבנה כי המטרות שבכוונתכם להשיג, חייבות להיתמך על ידי תוכנית פעולה מוגדרת (מה לעשות, איך לעשות, כמה לעשות ומי יעשה). 

 מדוע עסקים זקוקים לייעוץ אסטרטגי?

דרך נחמדה להשיב על השאלה הזו היא עם הצגת הדוגמא הבאה: דמיינו לעצמכם שיש לכם פגישה עסקית בעיר שמעולם לא ביקרתם בה. מטרתכם: להגיע לפגישה בזמן. ומה עליכם לעשות בכדי להבטיח שאכן תגיעו למקום הנכון ובזמן הנכון? אתם צודקים, אסטרטגיה. במקרה ספציפי זה האסטרטגיה (אופן הפעולה להשגת המטרה) היא לפתוח אפליקציה שמנווטת אתכם במסלול הנסיעה.  

ההקדמה הזו נועדה לחדד בפניכם את תכליתו של ייעוץ אסטרטגי לעסקים שאנו מציעים: גם כשהמטרות ברורות לכם, לא תמיד ברור איך להשיג אותן. כאן אנחנו נכנסים לתמונה, עם בניית אסטרטגיית עבודה מותאמת אישית הנשענת על שיטת ENOVATION שפיתחנו. 

באילו תחומי פעילות נדרשת אסטרטגיה?

אם תחשבו על זה לרגע, אין תחום פעילות בעסק שאין לכם מטרות לגביו. מכאן, שכל תחום בעסק ראוי וצריך אסטרטגיית עבודה. לפניכם, שתי דוגמאות:

  • אסטרטגיה להגדלת מכירות – כל בעלי העסקים רוצים למכור יותר ולהרוויח יותר. עם זאת, הבעת המשאלה הזו – בלב או בקול, אינה המפתח ליצירת מכירות ורווחים. ומה כן? תוכנית עבודה הבנויה מפעולות מפורטות, ברורות ויישומיות תוביל  להגדלת מכירות של העסק 
  • אסטרטגיה לשיפור כישורי המנהלים – יש לכם צוות שאתם מאמינים בו ומוקירים אותו. ובכל זאת, הייתם שמחים שהמנהלים שלכם היו רוכשים/משפרים כישורים מסוימים. בעוד אתם תגדירו על מה תרצו לעבוד (מטרה), אנחנו נתכנן אסטרטגיה שתעצים ותפתח את ההון האנושי בעסק שלכם.

למידע נוסף אודות התהליך עליו נשען ייעוץ אסטרטגי לעסקים עם ENOVA, אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר. האסטרטגיה הבאה להשגת המטרות שלכם היא במרחק שיחת היכרות! 

המאמרים שהכי אהבתם באתר שלנו

מי מטפל בלקוח החדש בעסק?

בעל עסק: "יש לנו לקוח חדש – אני חייב לטפל בו !  אני לא יכול לתת לעובדים שלי לעבוד איתו. כי אחרת… לא בטוח שהעבודה

הקמת עסק חדש

הקמת עסק חדש היא מסע מרתק, אך גם מאתגר. הקמת עסק חדש מלווה בסיכונים וקשיים לאורך הדרך, כמו אתגרי מימון, קשיי שיווק, תחרות קשה ועוד.

ניהול עסקים משפחתיים

ניהול עסקים משפחתיים – מציג אתגר ייחודי. מתי זה מצליח, ומתי זה פחות מתאים? כל התשובות – נמצאות בתמונה כאן. אהבה כבוד הדדי מכנה משותף

הצטרפו למאות לקוחות שבחרו ב- ENOVA
והגדילו את הכנסות העסק שלהם! לפגישת ייעוץ ומיקוד עסקי: