ייעוץ עסקי

מהם חמשת יסודות השליטה במערכת הכלכלית של העסק שלכם?

ניהול עסק הוא לא דבר של מה בכך. הוא דורש קשב רב לדברים שונים שקורים בו ולפעמים בו זמנית, הוא דורש סבלנות, דורש צניעות והבנה שלא יודעים הכול ולכן ליווי עסקי לדוגמא יכול תמיד להועיל, והוא דורש לא מעט זמן ולא פעם כאב ראש. עסקים רבים קמים בכל שנה ולא מעט מהם נופלים מסיבות שונות, והסיבה העיקרית היא חוסר שליטה במערכת הכלכלית של העסק.
לא כולם יודעים איך לעשות את זה ואלו שיודעים לא תמיד מיישמים את מה שכבר יש להם ניסיון בו, אז הנה חמשת יסודות השליטה במערכת הכלכלית של העסק כדי לשמור אותה איתנה ויציבה.

תזרים מזומנים

זה אולי הפן הכואב ביותר של עסקים והגורם המרכזי לנפילת לא מעט מהם. זה האלמנט החשוב ביותר בניהול פיננסי והוא צריך להיות מדויק ותוך שליטה מלאה.
אחת הרעות החולות של העסקים הישראלים היא מוסר תשלומים ירוד, וצריך להיות עם אצבע על הדופק.
ניהול תזרים מזומנים זה אומר לדעת כל הזמן מהן התשלומים העתידיים ומהן ההכנסות הצפויות, לסנכרן ביניהן ולוודא שלא יהיה מצב בו נוצר "בור" שיכול להתחיל כדור שלג שאי אפשר לעצור אותו.
תזרים המזומנים צריך להיות חיובי כל הזמן ובהתאם לתכנונים העתידיים בעסק.

נהלי מתן אשראי

כפועל יוצא ובהמשך ישיר לניהול נכון של תזרים המזומנים, חשוב לגביש נהלי מתן אשראי בצורה נכונה.
אתם לא יכולים לקחת סיכונים כל הזמן עם כל ספק או כל לקוח פוטנציאלי, כי אי תשלום או דחייה שלו מהמועד שסוכם עלול להיות בעייתי.
אתם צריכים לדעת עם מי אתם עושים עסקים ובעיקר למי אתם עתידים לתת אשראי, וזה אומר שאתם צריכים לבחון את הנתונים ואת החוסן הכלכלי של זה שאתם אמורים לאשר לו את האשראי.
אם לא תעשו את זה ותגיעו לחוב גדול עם אחד מהם, אתם עלולים להיות בבעיה גדולה. אז נכון, אף פעם אין 100% אבל יש כמה שיותר קרוב לזה.

עבודה יעילה

מה זה אומר התייעלות בעסק? לא, זה לא אומר דווקא לחפש כל הזמן איפה אפשר לחסוך. לא פעם מנסים לחסוך והניסיונות האין סופיים האלו רק מזיקים.
אז מה כן צריך לעשות? לנסות לראות איך אפשר לעבוד בצורה יעילה יותר. איך אפשר לחסוך בהוצאות מצד אחד אבל לא להפסיק לדחוף את העסק קדימה מצד שני.
התייעלות זה גם לבדוק שוב את הספקים את המחירים שאתם מקבלים ולראות איפה אפשר להוזיל עלויות, שוב, בלי להוריד באיכות.

גיבוש תוכנית עסקית

אם עוד לא עשיתם את זה אתם חייבים לעשות את זה במהירות, חייבים שתהיה מסגרת לעסק ויהיו תכנונים עתידיים ופעולות מסודרות.
אל תנסו לזרום ולראות מה קורה, זה מוביל לצרות. תוכנית עסקית תראה לכם את המטרה ותראה לכם האם השאיפות והרצונות שלכם ריאליים.
היא גם תתווה לכם דרך איך להגיע לאן שאתם רוצים להגיע, איך להוביל את העסק לתוצאות הרצויות.

חלוקת תחומי אחריות זהירה

אם העסק שלכם הוא לא הצגת יחיד ואתם מנהלים עובדים תחתיכם, אתם רוצים מן הסתם להאציל סמכויות בשביל להוריד מהראש שלכם כמה דאגות.
בכל מה שנוגע למערכת הכלכלית של העסק, עם כל הכבוד לאלו שמנהלים לכם את הפן הפיננסי, אתם צריכים להיות כל הזמן עם אצבע על הדופק.
כל דבר משמעותי שקורה בעסק בתחום הכלכלי צריך לעבור דרככם ואתם צריכים שליטה מלאה על הנעשה בעסק. אל תוותרו על האצלת סמכויות מצד אחד אבל גם אל תאבדו שליטה.

קחו ליווי עסקי!

יש דרכים שונות לשלוט על המערכת הכלכלית של העסק אבל יש דבר אחד שחייב להיות לפני הכול ומעל לכל. אתם חייבים ייעוץ עסקי מקצועי, בין אם העסק שלכם מצליח ובין אם הוא במשבר.
יש דברים שרק מישהו מקצועי מבחוץ ישים לב אליהם, בין אם זה על ההתנהלות הפיננסית שלכם או כל דבר אחר.
ליווי עסקי של חברה מומחית בתחום יכול לפתוח לכם את העיניים, יכול לתת לכם המון יידע והמון טיפים איך לעבוד נכון.
אל תוותרו על ייעוץ עסקי כי את התמורה שלו תראו מהר מאוד!

המאמרים שהכי אהבתם באתר שלנו

×