בחירת מערכת מידע

איך בוחרים מערכת מידע, ואיך מתאימים אותה לעסק/לחברה שלנו?

מערכת מידע נשמע כמו שם גדול ומפוצץ, לדבר הכי טוב שהעסק שלכם יכול לקבל. מערכת מידע בעידן שבו אנחנו חיים, הוא דבר מתבקש לכל עסק.
החל מעסק קטן של אדם יחיד ועד חברות ענק, מאגר מידע של נתוני החברה הוא אחד הדברים שיקלו על חיי העסק וישפרו את התפקוד והיעילות שלו.
מה היא מערכת מידע, איך היא קשורה לייעוץ וליווי עסקי והאם הגיע הזמן להשאיר את קבצי האקסל והפנקס הידני בצד? בדקנו, גילינו והגענו כדי לספר לכם.

 

תמונה של בעל עסק נושם לרווחה

 

הגיע הזמן שהעסק שלך ינשום

 

אם אתם בעלים של עסק או חברה, אתם וודאי יודעים שעולם העסקים לא מחכה לאף אחד. הוא רץ קדימה במהירות מסחררת, משתנה, משתפר ומשאיר מאחור את מי שלא מתקדם ביחד איתו. כל בעל עסק או בעל חברה רוצה להצליח, אין בכך ספק. אנחנו רוצים להשיג תוצאות מעולות, להעניק שירות טוב ללקוחות, להנות מהרווח הכלכלי שהעסק מניב וכמובן להצליח להנות מאיכות חיים גבוהה ומפנקת.

כל זה נכון, אבל למה המציאות לא כזו? הסיבה היא די פשוטה: לנהל עסק זה דבר שדורש משאבים. הרבה מאוד משאבים ליתר דיוק. לצד כל החלומות הללו, נמצאים מאחורי הקלעים לא מעט דברים שדורשים זמן ותשומת לב: השירות שמעניקים ללקוחות, השיחות עם עמיתים, שיתופי פעולה, רעיונות חדשים, ניהול הכספים שמצריך תשומת לב ודיוק, מענה לעובדים. כך, הדברים שרצינו לקדם ותמיד חלמנו עליהם נשארים מאחור, כי לא נשאר לנו זמן להתעסק בהם.

אבל אנחנו לא כאן רק כדי לבשר שחורות. יש לנו גם בשורות משמחות, כי לצורך של בעלי עסקים בייעול זמן, יש פתרון: קוראים לו מערכת מידע לניהול עסקי.

 

מערכות מידע לעסק

 

מערכת מידע: נוחות ויעילות

 

הזמנים שבהם היינו משתמשים בקבצי אקסל, רשומות ידניות וקלסרים הולכים ונעלמים מהעולם. את מקומם תופסות מערכות המידע הדיגיטליות, שמאפשרות לבצע את אותן פעולות, רק בחצי מהזמן וביעילות כפולה. מערכת מידע היא מערכת שמאפשרת לבעלי עסקים לנהל בקלות מידע, לאחסן נתונים או לנתח מידע שימושי. רוב העסקים והחברות משתמשים במערכות מידע ממוחשבות לצורך הנהלת חשבונות והפקת חשבוניות ירוקות, וחלקם כבר מגלים את מערכות המידע הנוספות שעשויות לשפר את חיי העסק ובעל העסק שמנהל אותו.

ישנם כמה סוגים של מערכות מידע, כשהנפוצות הן כאמור מערכת מידע להנהלת חשבונות (המאפשרת להפיק חשבוניות עסקה, קבלות, הצעות מחיר או דו"חות תקופתיים), מערכת ניהול לקוחות (או בשמם המקוצר כפי שהוא מוכר לרוב בעלי העסקים – מערכת CRM), ומערכות תפעול ארגוני (דוגמת מערכת ERP).

את מערכת המידע הרלוונטית לארגון שלכם, רצוי לבחור בהתאם לסוג העיסוק העיקרי של הארגון, המוצרים שמציע העסק, עלות אחזקת המערכת, התאמתה אל הצרכים והאפיון העסקי וכמובן המלצות של בעלי מקצוע, עמיתים וקולגות בשוק.

 

בחירת מערכת מידע: איך בוחרים ומאיפה מתחילים?

 

כדי לבחור מערכת מידע מוצלחת ומתאימה לעסק שלכם, כדאי לבחור בחוכמה ולא בפזיזות. בשלב הראשון, ההמלצה היא להגדיר היטב את תהליכי העבודה העסקיים.
זה יעזור לכם להבין ולמקד את הצרכים האמיתיים של העסק. בשלב השני, כדאי להגדיר את התקציב שאתם מוכנים להשקיע – ישנן מערכות מידע שעולות עשרות שקלים בודדים מדי חודש,
ולצידן מערכות מידע אחרות שעלותן מאות שקלים מדי חודש.

בשלב הבא והאחרון למעשה, כדאי להתחיל לגשש ולחפש מערכות מידע מסוגים שונים בשוק,
לעשות ביניהן השוואה ולקבל המלצות מאנשים ובעלי עסקים שכבר משתמשים במערכת שאתם מעוניינים לרכוש.

ברגע שמצאתם מערכת מידע שעונה על הצרכים העסקיים שלכם, ידידותית למשתמש, נוחה לשימוש ובעלות שמתאימה לתקציב שהוגדר – אתם יכולים להמשיך לשלב הבא, לרכוש את מערכת המידע החדשה שלכם ולשפר את חיי העסק מהר משחשבתם.

 

ENOVA – הרבה יותר מייעוץ עסקי

 

מעבר להמלצות החמות על שימוש במערכת מידע, אנו בחברת ENOVA מציעים ייעוץ וליווי עסקי שהולכים יד ביד עם מערכת המידע, כל הדרך עד לשיפור התוצאות העסקיות ואיכות החיים שלכם.

הליווי העסקי של ENOVA מתמקד בתכנון, יישום ובקרה של תהליך צמיחה עסקי קבוע. מהרגע שהלקוחות מגיעים אלינו, מבינים מהר מאוד שאנחנו מעניקים משהו שאי אפשר למצוא במקום אחר.

אנחנו איתכם כל הדרך, בכל נתיב צמיחה שתבחרו או שנגדיר ביחד, מרגע ההחלטה ועד להצלחה.

המאמרים שהכי אהבתם באתר שלנו

להיות או לא להיות בעל עסק?

להיות או לא להיות בעל עסק?

לפני שבוע נכנס אלינו בעל עסק עם קונפליקט.  האם להמשיך להיות או לא להיות בעלים של עסק?     כמו בעל העסק הזה, בטח גם

×